Co to jest adblue na stacjach?

Adblue pomorskie

Prasóweczki

Co toż stanowi adblue na stacjach? AdBlue stanowi wtedy znacznej klasie roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z sposobem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Traktuje obecne na planie redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Robiony jest przez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Rumia

Z pośród wszystkich płynów koniecznych do transportu jest nietoksyczny, czysty i miły w postępowaniu. Tankuje się go do określonego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W układzie kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą wyposażone w współczesny związek.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie natomiast w który rada można uzupełnić AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i wykorzystanie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc występuje ich coraz dobrze. W poszczególnych krajach np. w Holandii można też skorzystać z automatów dostających się przy ulicach. Nie pełne samochody można zatankować prosto z dystrybutora. Niektóre pojazdy są za małą średnicę wlewu. Wtedy jest nam tylko wlanie płynu prosto z butelki. Trzeba uważać, żeby nie rozlać. Płyn ten stanowi niesamowite właściwości korozyjne. Adblue Rumia

Gdzie ustala się wlew do AdBlue?

Czym nowszy model auta, tym płytszy jest dojazd do wlewu AdBlue. Znajduje się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W dawniejszych pojazdach system ten nie był łączony na czasie projektowania, przez co niebieski korek może znajdywać się w pozostałych miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Że obecne w wysoki sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej form warto brać pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do dostania w moc sklepach internetowych.

Adblue Rumia

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue stanowi dużo popularna. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i dodajemy zapłon. Po kilku sekundach artykuł o brakującym płynie powinien zniknąć. Więc można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Powinien pamiętać o tym, że przy zbyt niewielkiej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie uruchomiony.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą alternatywą jest zakup płynu w ilościach hurtowych (przy 1000 l, opłata za litr powinna wynieść tanio niż 1,3 zł). Wartość w niższych liczbach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić również na wyniki z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue jest zupełnie taki sam skład wówczas nie warto przepłacać.
Adblue Rumia

Dlaczego warto stosować AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić wielu pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 są mniejsze zużycie paliwa o około 3-4%, a silniki wspólne z częścią EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w wysoki sposób wydłuża czas między serwisowania pojazdów. Samochód przez większy okres zachowuje pełną sprawność, co przekłada się więcej na większą wartość podczas odsprzedaży. Osoby korzystające z AdBlue wchodzą na ochronę środowiska naturalnego, dzięki mniejszej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą pozycję otrzymują niższe opłaty drogowe w terenach Unii Europejskiej.
Adblue Rumia

Artykuł został wyprodukowany we kooperacji Co to jest adblue na stacjach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *