Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

domy z Kontenerów Wieruszów

Prasóweczki

Rody z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego – Budownictwo modułowe to jeszcze niezwykle powszechna gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, stanowiące jednym z sposobów budownictwa modułowego stosowane jest już do bliskiego i względnie taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, a nawet mieszkalnych. Co więcej, z kontenerów coraz częściej organizuje się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe lub też domki letniskowe. Dzieje się tak dlatego, że domy z kontenerów znajdują zastosowanie prawie w jakiejś dziedzinie, a biura z kontenerów korzystają z jeszcze popularniejszego popytu. Jeszcze jedną popularną metodą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe i budynki socjalne.

domy z Kontenerów Biała Rawska

Budynki z kontenerów – hit czy kit?

Zobacz również Palarnia kawy sklep

Lub toż możliwe, aby stworzyć komfortowy, funkcjonalny oraz do ostatniego przyjemny budynek mieszkalny ze „zwykłego” kontenera? Oczywiście, że tak, zwłaszcza że nowe budownictwo, wyróżnia się surowym, zimnym gustem oraz łatwymi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego rodu z kontenerów jest nie tylko możliwe, ale też coraz modniejsze. Taki lokal jest nie tylko wiele popularniejszy w działaniu, w zestawieniu do normalnego budownictwa, ale i znaczy go ogromna energooszczędność. Wygląda więc na ostatnie, że domy z kontenerów są hitem idealnie zapisującym się w panujące trendy.

domy z Kontenerów Biała Rawska

Budownictwo modułowe – na czym liczy budowa rodu z kontenera?

Do budowy domów z kontenerów najczęściej użytkowane są kontenery morskie. Stanowią one wykonane z samonośnej stalowej ramy, stworzonej z zamkniętych, walcowanych profili. Profile też są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie powłoką lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit i podłoga przygotowane są z kolei z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wykonane są one materiałem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR.
domy z Kontenerów Biała Rawska

We pomieszczeniach domów z kontenerów organizowane są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z zmian przedstawia się na tej jedynej myśli jak w wypadku tradycyjnego budownictwa.

domy z Kontenerów Biała Rawska

zobacz również Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *