Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D - czym się różnią?

Hartowane szkła Myślibórz

Prasóweczki

Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Właśnie zakupiłeś nowy smartfon a pierwsze, o czym pomyślałeś, to ochronienie jego wyświetlacza powłoką ochronną. Zdecydowałeś się na szkło hartowane, lecz szukając odpowiedniego produktu natknąłeś się na oznaczenia: 2D, 2,5D, 3D i myślisz się, które są pomiędzy nimi moce? W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, czym oznaczają się poszczególne rodzaje szkieł ochronnych.

Hartowane szkła Darłowo

Szkło hartowane 3D – następca tradycyjnych szkieł ochronnych?

Jak narodził się pomysł szkła hartowanego 3D? Lub to najnowocześniejszy wynalazek producentów powłok ochronnych na ekrany urządzeń mobilnych, który wyprze poprzednie formy?

 

zamów kuriera Expres poczta

– Projektanci nowych telefonów oferują modele o coraz nowocześniejszym projekcie i delikatnych kształtach. Smukłe i wysokie sylwetki obudowy a przede wszystkim bardzo zaokrąglone na ścianach wyświetlacze sprawiają, że smartfony wyglądają po prostu świetnie i świetnie się sprzedają. Specjalne kształty wymagają jednak specjalnej ochrony. Zwykłe szkło hartowane 2D nałożone na monitor nie istnieje w kształcie przykryć go w sumy, najdelikatniejsze elementy ekranu, czyli boki, nadal pozostaną niezabezpieczone. Właśnie dlatego producenci akcesoriów ochronnych zaprojektowali kolejno szkła 2,5D oraz 3D, o prawie lub dużo zagiętych krawędziach, by chroniły ekrany dotykowe na pełnej powierzchni – tłumaczy przedstawiciel sklepu internetowego Nasmartfona.pl, oferującego bogaty asortyment szkieł i folii ochronnych na dania przenośne.
Hartowane szkła Darłowo

Czym zatem dzielą się poszczególne rodzaje szkieł hartowanych? Przede wszystkim kształtem, a jeszcze sposobem mocowania i oczywiście ceną. Szkło hartowane 2D zrealizuje swoje stanowisko w sukcesu telefonów z tanim ekranem, a nie będzie właściwą ochroną dla przykładów z pełnymi krawędziami. Tutaj wykorzystywane są produkty 3D. Szkło typu 2,5D to łatwy następca powłok 2D, który tak wykona naszą czynność w sukcesu ekranów płaskich i lekko zaokrąglonych na ścianach. Warto w aktualnym sezonie wspomnieć, że wymienione wyżej produkty mogą u niektórych producentów występować pod zagadkowymi nazwami, a mianowicie: szkło hartowane płaskie, szkło hartowane z ramką, szkło hartowane UV. Efekty są te same, inne stanowi ich oznaczenie.
Szkło 2D, 2,5D, 3D – charakterystyka
Hartowane szkła Darłowo

Szkło 2D to szkło płaskie. Jest najwyrazistszym i najpopularniejszym rozwiązaniem danym do rodzajów telefonów z tanim wyświetlaczem. Do jego montażu niewymagane są żadne dodatkowe akcesoria. Jego kraje nie są zaokrąglone, istnieje więc ryzyko, że zaraz rozpocznie się przy krawędziach kruszyć.
Szkło 2,5D to szkło z ramką, przykrywa cały wyświetlacz telefonu razem spośród jego oprawką. Dodatkowo krawędzie są lekko zaokrąglone, i poprzez to nieco wrażliwe na wybranie. Warstwa kleju jest zamontowana ale na barwionej ramce, co w sukcesu produktów słabszej sytuacje może zawierać ich stopniowe odklejanie się od wyświetlaczy, ale w efektach znanych jakości nie powinno zatem posiadać znaczenia. Takie szkła pasują do wszystkiego rodzaju etui, niezależnie od tego, jak szybko krawędzie pokrowca nachodzą na przód urządzenia.
Hartowane szkła Darłowo

Szkło 3D, zwane niekiedy szkłem hartowanym UV lub szkłem pełnym. Stanowi to produkt najdroższy spośród wszystkich trzech również o najważniejszym sposobie montażu, wymagającym naświetlania lampą UV. Dane jest do smartfonów o zakrzywionych krawędziach, dzięki naszej specyficznej formie idealnie poprawia się do wszystkich boków wyświetlacza, pomagając go z dowolnej strony. Szkła 3D zapewniają więc najlepszą ochronę mocno zaokrąglonych wyświetlaczy. Należy jednak pamiętać, że ich tworzenie eliminuje możliwość zakładania etui nachodzących na front smartfona, gdyż będą one niszczyć i sprzedawać szkło ochronne 3D.

Hartowane szkła Darłowo

zobacz również Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *